Na polskich stołach weselnych zazwyczaj goszczą mocne trunki, które są typowe dla naszej nacji: wódka czy pochodne bimbru. Od kilku lat coraz popularniejsze staje się wino. Wciąż jednak mówimy tu o napojach wysokoprocentowych. Powstaje zatem pytanie: a dlaczego nie piwo? Wszakże ten trunek cieszy się chyba największą popularnością wśród Polaków. Dlaczego zatem nie miałoby pojawić się na weselu?

Piwo na wesele

Dlaczego Polacy nie kupują piwa na wesela?

Głównym problemem jest miejsce, jakie w naszej świadomości zajmuje piwo. Kojarzymy je zwykle jako dodatek do imprez, trunek pojawiający się raczej w męskim gronie, w pubach. Generalnie, nie zestawiamy go z uroczystymi okazjami, jak ma to miejsce w przypadku wódki czy wina. Wpływ na to ma może cena piwa, które – jak wiemy – jest zdecydowanie tańsze od mocniejszych trunków. A jak wiemy, niskie ceny raczej nie kojarzą się nam z luksusem, którym z kolei chcemy zaimponować gościom na weselu. Co więcej, wódka i wino maja opinie alkoholi, które można wypić niemal do każdego jedzenia. Piwo z kolei jest bardziej kojarzone jako dodatek do dań obiadowych lub słonych przekąsek.

Dlaczego warto zamówić na wesele piwa rzemieślnicze?

Jednak coraz częściej pary młode starają się szukać alternatyw dla mocnych alkoholi. Jest to związane z powolną zmianą stylu picia, który rozpowszechnia się w naszym społeczeństwie. Picie mocnych trunków często jest uznawane za niemodne i niezdrowe. Ponadto, jaka jest przyjemność, jeśli musimy obcować z dziesiątkami pijanych gości? Każdy chyba wie, jak łatwo jest przesadzić w wódką. O wiele delikatniejsze piwo zdaje się zatem być idealną alternatywą. Nie musimy przecież trzymać się znanych browarów, których wyroby możemy znaleźć w sklepach. Warto dać szansę piwom rzemieślniczym, znanych także jako kraftowe. Ich smak i różnorodność dostępnych odmian pozwalają na wpasowanie się w rozmaite gusta gości.

Wszechstronność złocistego trunku

Duże zróżnicowanie piw rzemieślniczych sprawia, że można je podawać do rozmaitych potraw. Piwo wcale nie musi być gorzkie. Trunki kraftowe reprezentują całą gamę smaków: od słodkich, przez kwaśne aż po właśnie gorzkie. Pamiętajmy także o tym, że nie każdy lubi wysokoprocentowy alkohol. Możliwe jest również zamówienie piwa bezalkoholowego. Pomoże to nie tylko zachować spokój na imprezie, lecz będzie również miłym ukłonem w stronę osób, które alkoholu jako takiego nie piją wcale. Zamawiając piwa rzemieślnicze, można zatem usatysfakcjonować każdego – nawet zadeklarowanego abstynenta!

W czym piwa kraftowe są lepsze od tych produkowanych masowo?

Przewaga piw kraftowych nad “sklepowymi” polega także na tym, iż są one tworzone w oparciu o autorskie i unikalne przepisy, nie zaś na podstawie gotowych wzorców produkcyjnych. W browarnictwie rzemieślniczym nie chodzi bowiem o masowość produkcji, ale przede wszystkim o podtrzymywanie wysokiej jakości wyrobu. Wiąże się to również z odcięciem się od stosowania chemicznych wzmacniaczy smaku i barwników. Mamy zatem do czynienia z produktem w pełni naturalnym i produkowanym na małą skalę co z pewnością świadczy o jego wyrafinowanym charakterze. Jak zatem widać, piwo również może stać się dobrem luksusowym!

Zaskocz swoich gości!

Pomimo iż piwa kraftowe zyskują na popularności, wiele osób – zwłaszcza pochodzących z nieco starszego pokolenia – nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Może jest to zatem dobra okazja, aby pokazać naszym bliskim coś nowego? Ludzie lubią niespodzianki i na pewno z entuzjazmem spróbują nowego napitku. Oczywiście, nie musi im on od razu przypaść do gustu, ale jeśli będą oni mieli możliwość spróbowaniu kilku rodzajów krafta, to może akurat odkryją swój nowy ulubiony napój! Warto w ten sposób zaskoczyć swoją kreatywnością gości. Wszakże wesele jest okazją, gdy para młoda chce zorganizować imprezę, której wyjątkowość zapisze się na zawsze w pamięci zaproszonych!

Czy piwo na weselu to dobry pomysł? Oczywiście, że tak!

Przedstawione argumenty pokazują, że zamówienie na wesele piwa rzemieślniczego ma bardzo dużo zalet. Po pierwsze, istnieje mniejsze ryzyko, że nasi goście się rozpiją. Po drugie, osoby niegustujące w mocnych trunkach, a nawet stroniące od alkoholu będą mogły napić się pysznego napoju. Za wyborem trunków kraftowych przemawiają także ich ponadprzeciętna różnorodność i naturalny skład, różniący się od receptur piw produkowanych na masową skalę. Ich obecność na weselnym stole na pewno przyciągnie uwagę wszystkich gości i stanie się kolejnym powodem, dzięki któremu będą oni z uśmiechem wspominać wasze wesele!

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *