Kiedy kupujemy piwo, zastanawiamy się najczęściej jak otworzyć tego typu przysmak, szczególnie wtedy kiedy przychodzą do nas znajomi a my nie mamy w domu otwieracza. W tym artykule, przygotowaliśmy kilka prostych technik/trików na otwieranie piwa. Zapraszamy do wpisu.

Otwieranie piwa

Na czym polega technika otwierania butelki piwa?

Otwieranie butelki piwa nie jest zbyt trudną czynnością, nie potrzebujemy tutaj znajomości jakiś zaawansowanych praw fizyki, wystarczy troszkę techniki. W celu otwarcia butelki  można na przykład skorzystać z metody dźwigni, używając do tego celu małego przedmiotu. Ta technika nie wymaga użycia dużej ilości siły, liczy się bardziej moment szarpnięcia. Jedną ręką chwytamy szyjkę butelki, następnie przedmiot stosowany do jej otwarcia staramy się oprzeć o kciuk. W ten sposób uzyskujemy dźwignie. Aby dźwignia miała praktyczne zastosowanie kciuk musi być mocno przyciśnięty do butelki. W momencie kiedy czujemy, że kapsel jest podparty, dynamicznie naciskamy podważamy kapsel.

Otwieranie piwa kartką papieru lub zapalniczką

Kiedy nie mamy w domu otwieracza, dobrym sposobem do otwarcia piwa jest użycie po prostu kartki papieru w formie ulotki czy też gazety. Jak to zrobić? Przede wszystkim najpierw musimy złożyć kartkę, najlepiej kilka razy, do momentu gdy warstwa papieru stanie się gruba, następnie powinniśmy złapać szyjkę butelki jedną dłonią, następnie z wykorzystaniem drugiej dłoni i złożonej kartkę podważyć kapsel.

Możemy także zdjąć kapsel za pomocą zapalniczki. Jest to popularna metoda – w związku z tym chwytamy butelkę za szyjkę, następnie zapalniczkę opieramy tak by jej końcówka została umieszczona pod zacisk kapsla. W taki sposób tworzy się dźwignia. Kolejnym krokiem jest odpowiednie i sprawne naciśnięcie drugą ręką na drugi koniec zapalniczki. Tego rodzaju metoda spowoduje zeskoczenie kapsla bez użycia otwieracza.

10 sposobów na otwarcie piwa bez otwieracza

Szczególnie po ciężkim dniu możemy odpocząć od pracy, popijając zimne, ulubione piwo. Często okazuje się, że po powrocie do domu, nie mamy czym otworzyć butelki. Jak więc prosto otworzyć piwo bez otwieracza?

Możemy skorzystać między innymi z:

  • Zapalniczki, stosując tak zwaną zasadę dźwigni.
  • Kluczy – Za pomocą również dźwigni otwieramy butelkę. Ta prosta i wygodna metoda jest często stosowana przez większość osób. Także kółko do zawieszania kluczy, breloczek może okazać się przydatnym narzędziem do otwierania piwa.
  • Monety.
  • Kartki papieru.
  • Obrączki – Zahaczamy obrączką kapsel. Potem szybkim ruchem zrywamy go.
  • Widelca lub łyżki – Wykorzystajmy jeden z zębów widelca. I tak na przykład wsuwamy go odpowiednio pod kapsel. Następnie podnosimy do momentu otwarcia butelki.
  • Cegły lub blatu – Kapsel kładziemy na ostrej krawędzi przedmiotu i uderzamy go ręką.
  • Piwa – Korzystając z drugiej butelki jesteśmy w stanie zastosować dźwignie. W ten sposób otworzymy piwo odpowiednio podważając je drugą butelką.

Jak otworzyć piwo poza domem?

Kiedy jesteśmy poza domem i nie mamy pod ręką otwieracza oraz przydatnych narzędzi do otwierania piwa możemy skorzystać z przedmiotów naszej partnerki (jeżeli akurat jest z nami). W damskiej torebce możemy odszukać wiele przydatnych rzeczy. Idealnym rozwiązaniem będzie na przykład lakier do paznokci albo też sprzączka w torebce. Uwaga! Usuwanie kapsla z butelki może pozostawić kilka rysów na sprzączce.

Podsumowanie

Otwieranie butelki piwa bez otwieracza jest możliwe. Musimy tylko skorzystać z jednego z przyborów, jakich używamy na co dzień. Jeśli mamy opanowaną zasadę dźwigni, poszukajmy małych przedmiotów. Umożliwią nam one w szybki sposób otwarcie piwa.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *