Piwo bywa kojarzone jako napój sezonowy, szczególnie jeśli wziąć pod lupę propozycje piw orzeźwiających, dedykowanych właśnie na upalne dni. A ponieważ popularność piw smakowych oraz tych, które gaszą pragnienie wakacyjną porą mocno wzrosła- takich propozycji pojawiło się na rynku całkiem sporo i naprawdę jest w czym wybierać. Browary starają się wyjść oczekiwaniom klientów naprzeciw. Tym samym powstają piwa o łagodniejszym, mniej gorzkim smaku, takie, które mają niezbyt wysoką zawartość alkoholu lub też nie mają go wcale (po to, aby piwo mogło ugasić pragnienie o każdej porze dnia), a propozycje orzeźwiających, letnich piw często posiadają w swoim składzie soki owocowe- najczęściej cytrusy, a także takie dodatki jak chociażby mięta. Mimo wszystko, na rynku dostępne są niemalże kultowe propozycje piw, które w tej kategorii nie mają sobie równych, a ich wysoka popularność dotyczy nie tylko naszego kraju. Wśród takich propozycji można znaleźć piwo Corona lub też Okocim Radler. Przyjrzyjmy się więc tym kultowym pozycjom z bliska.

Piwo Corona

Corona – kultowe piwo pochodzące z Meksyku

Meksyk należy obecnie do czołowych eksporterów piwa na świecie, a wśród najpopularniejszych propozycji znajduje się właśnie piwo Corona. Wieloletnia obecność na rynku tego produktu sprawiła, że piwo to posiada już ugruntowaną pozycję i jest znane na całym świecie- nie bez przyczyny. Jego fenomen- tak doceniany w Meksyku, ale nie tylko- to prostota i umiejętne połączenie piwa oraz lemoniady. Kompozycja jest lekka i niemalże całkowicie pozbawiona charakterystycznej, piwnej goryczki. Piwo Corona z powodzeniem powinno zasmakować osobom, które zazwyczaj za piwem nie przepadają, ale mają ochotę na coś wakacyjnego i mocno orzeźwiającego. Tym bardziej, że bardzo często piwo to podawane jest z ćwiartką limonki, co pozwala spotęgować letni charakter tego orzeźwiającego produktu.

Corona posiada zawartość alkoholu na poziomie 4,5%. Lekko słodowe nuty zostały zestawione ze smakiem owoców. Produkt należy do kategorii piw jasnych, pasteryzowanych i bezsprzecznie, najlepiej smakuje lekko schłodzony. Piwo to posiada bardzo wiele różnych opinii smakoszy tego trunku. Jedni woleliby poczuć większą goryczkę, inni doceniają orzeźwiające i cytrusowe nuty- każdy, kto spotkał się z tym piwem ma swoją własną opinię o produkcie. Jednakże, jego kultowy charakter i popularność właściwie na całym świecie wiele mówi o jakości tego właśnie piwa- idealnego na upalne lato. Warto więc je spróbować, aby móc wyrobić sobie o nim swoje własne zdanie.

Okocim Radler – polska propozycja na upalne lato

Radlery produkowane przez koncern Carlsberg Polska to chyba dobrze wszystkim znane piwa Okocim- rodzime, polskie piwa ze 170- letnią tradycją warzenia w brzeskim browarze. Sam browar został założony przez Jan Goetza już w 1845 i zyskał rangę tego, który do produkcji swoich piw wykorzystuje słód jęczmienny najlepszej jakości. Oczywiście, podobnie jak najlepszy chmiel, stosowane drożdże piwowarskie oraz czystą wodę. Ta renoma przetrwała tak naprawdę aż do dzisiaj, gdyż piwa Okocim są cenione i często wybierane, a ich oferta jest bogata. Obecnie, w kategorii radlerów Okocim ma nam do zaproponowania kilka wersji piw orzeźwiających- każda na swój sposób wyjątkowa:

– Piwa z zerową zawartością alkoholu o smaku ciemnej wiśni oraz sycylijskiej pomarańczy z limonką

– Piwa o 2% zawartości alkoholu o smaku maliny z borówką amerykańską oraz o smaku grejpfrutowym z limonką

Jak widać, propozycje smakowe nawiązują do pory letniej, soki dodawane do piwa są produkowane z zagęszczonych soków owocowych i są to dobrze nam znane, wakacyjne owoce. Orzeźwiający charakter piwa uzyskano również przez propozycje radlerów z dodatkiem cytrusów.

Radlery Okocim stworzone zostały właśnie po to, aby orzeźwiać w upalne dni. Polecane są do spożycia w wersji schłodzonej, a ponieważ dostępne są też warianty bezalkoholowe- można cieszyć się ich smakiem praktycznie o każdej porze dnia. Piwo jest w smaku bardzo lekkie i praktycznie nie jest w nim wyczuwalna żadna goryczka. Dodatkowo, bogata oferta wersji smakowych sprawia, że każdy może znaleźć kompozycję odpowiednią dla siebie. Piękna stylistyka butelek- również bardzo letnia i wakacyjna- zachęca do spróbowania każdej z propozycji. Piwo doskonale gasi pragnienie i jest udanym połączeniem piwa z lemoniadą. Idealna temperatura podania piwa to około 4 stopnie Celsjusza. Warto wspomnieć również o tym, że piwo to było nagradzane w ogólnopolskich konkursach piwowarskich. W Polsce bardzo często sięga się po rodzime marki- takie jak chociażby Okocim. Propozycja powinna w pełni spełnić oczekiwania osób poszukujących ciekawych, letnich i lekkich propozycji piw.

Zarówno piwo Corona jak i proponowane piwa Okocim Radler polecane są do picia latem i nie tylko. Stanowią zbilansowane połączenie piwa oraz lemoniady, a owocowe i cytrusowe nuty sprawiają, że są to propozycje orzeźwiające, takie które doskonale gaszą pragnienie. Na pewno warto po nie sięgnąć- szczególnie jeśli do tej pory jeszcze nie były przez nas testowane.

3/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *